Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzim 2014 - muži

25. 8. 2014

 sestava-podzim-2014-uvod.jpg

horní řada zleva: Trojan Dušan, Cícha Radek, Kopeček Petr, Chromý Martin, Seifert Jan, Svoboda Martin, Němec Ladislav, Hort Jaromír(trenér), Fogaš Milan, Patočka Martin

dolní řada zleva: Kříž Pavel, Tomek Štěpán, Křivánek Filip, Jelínek Pavel(I), Janoušek Tomáš, Vlčan Zdeněk, Holý Petr, Jelínek Pavel (II)

chybějící hráči: Fekiač Zdeněk, Fuchs Zdeněk, Heralecký Lukáš, Kašiar Dominik, Kratochvíl Jakub, Linhart Jiří, Murár David, Pelánek Leoš, Radkovský Roman, Ruibar David, Štěpánek Marek, Tomek Lukáš, Vlčan Miroslav

Obrazek

10. kolo 25.10.2014 v 14:30 hřiště Blatnice

(mistrovské utkání)

SK Blatnice "B"- SK Slavice  1:5(0:2)

branky:  6´Heralecký Lukáš, 20´Svoboda Martin, 52´Heralecký Lukáš, 71´Svoboda Martin, 76´Patočka Martin

žk: Křivánek, Heralecký Lu.

sestava: Kříž - Jelínek (II), Němec, Chromý, Kopeček - Patočka, Křivánek, Fogaš, Tomek Š. - Heralecký Lu., Svoboda(C)

střídání:

76´Vlčan M. - Tomek Š.

80´Jelínek (I) - Heralecký Lu.

náhradníci: Vlčan M., Jelínek (I)

rozhodčí: Tormová Vlasta

komentář:

Už v 6. minutě se dostal k odraženému míči na velkém vápně Heralecký a pohotovou střelou umístil míč do brány 0:1. Po této brance jsme trochu zvolnili a nechali hrát domácí. Další branka, ale přišla na naší straně, když Fogaš z levé strany nacentroval míč na přední tyč a Svoboda usměrnil míč do brány 0:2.

Ve druhém poločase měli nejprve nebezpečnou šanci domácí, když jejich útočník hlavičkoval nad bránu. V 52. minutě vybojoval Štěpán Tomek míč, posunul na Svobody, ten předal Heráleckému, ten se kličkou zbavil obránce a střelou pod břevno skóroval 0:3. V 66. minutě se po průníku středem hřiště prosadili i domácí 1:3. V 71. minutě po dlouhém výkopu přehlavičkoval Svoboda nesmyslně vyběhnutého brankaře domácíh a míč pak uklidil do prázdné brány 1:4. V 76. minutě získal míč Svoboda, předal Heráleckému, ten prodloužil na zadní tyč a Patočka obstřelil brankaře 1:5.

V dnešním zápase jsme podali velmi dobrý výkon ve všech řadách a zaslouženě jsme vyhráli.

Další zápasy nás čekají až v jarní části soutěže.

Obrazek

9. kolo 19.10.2014 v 14:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - Sokol Domamil 1:1(0:1)

branka:  67´Tomek Štěpán

žk: Křivánek, Cícha

sestava: Kříž - Janoušek, Němec, Chromý, Kopeček - Vlčan Z., Cícha, Fogaš, Křivánek - Patočka, Svoboda(C)

střídání:

45´Jelínek II - Janoušek

64´Tomek Š. - Patočka

86´Seifert - Vlčan Z.

náhradníci: Jelínek II, Tomek Š., Seifert, Jelínek I

rozhodčí: Klíma Dominik

komentář:

V utkání kola přivítal náš celek na domácím hřišti hosty z Domamile. Hostům chyběl nejlepší hráč „ Koller“, takže to vypadalo, že by nám tato absence mohla vyhovovat. Jenže od první minuty to byli hosté, kteří hlavně svým důrazem hráli prim. V naší hře bylo spousta nepřesných přihrávek a také chybělo více pohybu. Po většině času se hrálo uprostřed hřiště a na mokrém terénu si hráči ani jednoho týmu nevytvářeli moc brankových možností. V 5. min. se dostal do brejkové akce Martin Patočka, ale jeho slabé zakončení vykopl obránce ještě před brankovou čarou do bezpečí. Ještě v 29. min. nastřelil Cícha hlavou břevnu. Ale nakonec to byli to hosté, kteří ve 35.min. po naší chybě uprostřed hřiště vstřelili první branku utkání. Brankář Pavel Kříž na tvrdou umístěnou střelu k levé tyči nedosáhl 0:1. Naše možnost vyrovnat přišla o chvíli později, po ruce obránce kopal Milan Fogaš pokutový kop, ale jeho střelu brankář vyrazil na roh. Do poločasové přestávky se tedy šlo s jednobrankovým vedením hostů.

Po změně stran přišel na hřiště Pavel Jelínek II a naše defenzíva se přece jenom zlepšila. Převaha byla na našich kopačkách, ale stále tomu chybělo brankové zakončení. Hosté se spokojili s jednobrankovým vedením a hrozili pouze rychlými brejky, ale naše obrana byla přeci jenom pozornější než v prvním poločase . V 64. min. přišel na hřiště místo Z.Vlčana Štěpán Tomek a tento tah trenéra Horta plně vyšel. Běžela 67. min. a po rychlé akci Štěpán Tomek umístěnou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Naše snaha o další změnu skóre však byla marná a tak zápas skončil zaslouženou remízou. Výkon našeho celku byl tentokrát špatný a tak se dá říct, že získaný bod je úspěchem. Hosté se představili jako bojovný a důrazný tým a nám tato hra moc nevyhovovala. I přes tuto ztrátu nám patří v průběžné tabulce pěkné 2. místo.

Závěrečný zápas podzimu hrajeme v sobotu 25. října v Blatnici s tamním béčkem.                                                  P.H.

Obrazek

8. kolo 12.10.2014 v 10:15 hřiště Jakubov

(mistrovské utkání)

Družstevník Jakubov "B"- SK Slavice  2:3(1:3)

branky:  1´Cícha Radek, 5´Patočka Martin, 16´Cícha Radek

žk: Chromý, Patočka

sestava: Kříž - Jelínek (II), Němec, Chromý, Kopeček - Vlčan Z., Cícha, Fogaš, Tomek Š. - Patočka, Svoboda(C)

střídání:

56´Seifert - Vlčan Z.

88´Murár - Tomek Š.

náhradníci: Seifert, Murár, Janoušek

rozhodčí: Pislcajk Marek

komentář:

Zápas v Jakubově se hrál v dopoledních hodinách na velmi dobrém terénu. Než se stačili domácí vzpamatovat, prohrávali už o dvě branky. V 1. minutě dal hlavou gól z rohu Radek Cícha a v 5. minutě se po narážečce ve vápně prosadil Martin Patočka, 0:2. Nedlouho poté inkasovali domácí znovu, když po chybě domácího obránce a brankaře, se opět prosadil důrazný Cícha, 0:3. Po této brance jsme trochu zvolnili tempo a hra se začala vyrovnávat, bylo to dané i tím, že nejlepší hráč Jakubova, Jiří Forman, který byl původně v útoku se stáhl na stopera. I přesto jsme měli ještě jednu velkou příležitost, když Fogaš nastřelil břevno, stejně tak i domácí předtím nastřelili břevno naší brány. V 38. minutě vystřelil za hranicí velkého vápna Forman a jeho střela zapadla přesně k naší pravé tyči, 1:3.

Ve druhém poločase domácí hráči přidali na tempu a z počátku poločasu nás zatlačili na naší polovinu. Větší šanci si ale nevytvořili. Po počátečním náporu se hra opět vyrovnala a hrálo se na obě branky. Z naší strany měl velkou příležitost Svoboda, když z úhlu nastřelil břevno a také Patočka, který sám před prázdnou bránou nedokázal zakončit. V 79. minutě po naší chybě utekl domácí Říha a sám proti brankaři nezaváhal, 2:3. Takto jsme si zadělali na nervózní závěr zápasu. Domácí nás zatlačili a hlavně v úplném závěru zápasu viselo vyrovnání ve vzduchu, naštěstí se nám podařilo všechny střely soupeře zablokovat. Zápas tak skončil naší těsnou výhrou 2:3.

V dnešním zápase jsme podali, hlavně v prvním poločase, velmi dobrý výkon. Ve druhém nás málem vytrestala naše pasivnější hra a neproměněné šance. Velkým přínosem byl návrat Radka Cíchy do naší sestavy.

Příští kolo hrajeme poslední zápas podzimu na domácím hřišti s celkem Domamil.

Obrazek

7. kolo 5.10.2014 v 15:00 hřiště Police

(mistrovské utkání)

FC Police - SK Slavice 0:0

žk: Kratochvíl

sestava: Kříž - Kratochvíl, Němec, Chromý, Janoušek - Vlčan Z., Svoboda(C), Fogaš, Tomek Š. - Patočka, Ruibar

střídání:

70´Vlčan M. - Ruibar

82´Fuchs - Tomek Š.

náhradníci: Vlčan M., Fuchs

rozhodčí: Ján Jiří

komentář:

 Utkání v Polici již tradičně nepřineslo žádnou pěknou fotbalovou podívanou. Na malém hřišti domácí nakopávali dlouhé míče. Naše obrana hrála pozorně a prakticky v celém utkání soupeře k ničemu nepustila. My jsme se snažili více kombinovat a několikrát jsme se dostali do slibných příležitostí. V prvním poločase pronikal po pravé straně Štěpán Tomek, ale jeho střelu obránce srazil na břevno. Fogaš v dobré příležitosti nezkrotil míč. Také Patočka prováhal dobrou možnost k zakončení.

V druhém poločase se obrázek hry prakticky nezměnil. Diváci, pomezní rozhodčí a lavička domácích se postarali o velmi
nervózní průběh utkání. Zápas se hrál prakticky bez šancí. Naše slabé střely z poza vápna bez problémů zlikvidoval domácí brankář. V 85. minutě po přihrávce Fogaše, postupoval Svoboda sám na branku domácích. Ve velkém vápně byl nekompromisně sestřelen obráncem, ale rozhodčí Ján, jak sám po zápase přiznal, nenašel odvahu k odpískání penalty.

Také proto skončilo utkání, v kterém jsme byli lepším týmem, bezbrankovou
remízou.

P.S. V 13. 30. při odjezdu od kabin to vypadalo, že budeme hrát v devíti. Po
velkém telefonování jsme dali dohromady aspoň tuto sestavu.
Díky všem co se zúčastnili.                                               M. S.

Obrazek 

6. kolo 28.9.2014 v 15:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - TJ Štěměchy 2:1(2:0)

branky:  22´Heralecký Lukáš, 38´Heralecký Lukáš

sestava: Trojan - Kratochvíl, Němec, Linhart, Kašiar - Pelánek, Křivánek, Chromý, Fogaš - Heralecký Lu., Svoboda(C)

střídání:

32´Patočka - Linhart(zranění)

45´Ruibar - Fogaš

66´Janoušek - Pelánek

70´Tomek Š. - Kratochvíl

náhradníci: Patočka, Ruibar, Janoušek, Tomek Š., Vlčan Z., Murár

rozhodčí: Neumann Jaroslav

komentář:

Zápas byl od začátku vyrovnaný, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Postupně drželi hosté častěji míč na svých kopačkách, ale do šancí se nedostávali. My jsme naopak hrozili z rychlých protiútoků. Z jednoho takového nastřelil Martin Svoboda tyč a po chvilce Lukáš Heralecký těsně přestřelil bránu hostů. Ve 22. minutě se už Lukáš Heralecký nemýlil, když po důrazu dotlačil míč do brány, 1:0. V 38. minutě se prosadil tentýž hráč podruhé, když si ideálně zaběhl za obranu a skóroval, 2:0. Ještě před tímto zásahem musel ze hry odstoupit pro zranění kolena Jiří Linhart. Další naše šance zlikvidoval velmi dobře chytající brankař hostí.

Ve druhé půli byl obrázek hry stejný. Přišla 60 minuta a po protestech dostal červenou kartu hráč hostí. Toto oslabení soupeře nám paradoxně uškodilo a hosté se začali více tlačit do útoku. Naše hra v této části zápasu, byla plná nepřesností a bez nasazení. Hosté také ze svého tlaku vytěžili branku, kdy našemu brankaři vypadl míč a hostující hráč ho doklepl do brány. Hosté se i nadále snažili o vyrovnání, ale kromě několika přímých kopů si už další příležitosti nevypracovali. Zápas skončil naším těsnou výhrou 2:1.

Náš výkon v dnešním zápase nebyl ideální, důležité ale je, že tři body zůstaly doma.

V pátek 3.10. hrajeme doma dohrávku s Martínkovem "B" a v neděli 5.10. zajíždíme do Police.

 :Obrazek

5. kolo 20.9.2014 v 15:30 hřiště Čechtín

(mistrovské utkání)

TJ Sokol Přibyslavice "B" - SK Slavice  4:4(1:2)

branky:  5´Křivánek Filip, 20´Patočka Martin, 48´Chromý Martin, 76´Křivánek Filip

žk: Kopeček, Heralecký, Němec

čk: 90´Seifert (1+1), 90´Kříž

sestava: Kříž - Janoušek, Němec(C), Linhart, Kopeček - Pelánek, Křivánek, Chromý, Kašiar - Patočka, Heralecký

střídání:

75´Tomek Š. - Pelánek

80´Seifert - Patočka

82´Vlčan M. - Janoušek

87´Ruibar - Křivánek

náhradníci: Tomek Š, Seifert, Vlčan M., Ruibar

rozhodčí: Čejka Jaromír

komentář:

 V další kole náš tým odjel na hřiště do Čechtína, kde hraje přibyslavické B. Na velmi dobře připraveném hřišti, se poprvé objevil v naší sestavě L. Pelánek, který je u nás na hostování z D.Heřmanic. Úvod zápas nám vyšel velmi dobře. Již v 5.min po přihrávce L. Heraleckého střelou k tyči otevřel F.Křivánek účet zápasu. V dalším průběhu se střídaly akce na obou stranách. Domácím se podařilo vyrovnat střelou z 30m, když našemu brankáři míč na mokrém terénu špatně skočil, ale Pavel Kříž na tuto minelu dal zapomenout několika skvělými zákroky v dalším průběhu utkání. Skóre do poločasu se znovu měnilo ve 20.min. Byl to opět L. Heralecký, který přiklepl míč Patočkovi a ten zvýšil na 1:2, mimo jiné tento hráč je u nás na junior start ze Starče. Po změně stran přišla další změna na ukazateli branek. Po krásné akci zatáhl míč F.Křivánek po pravé straně a jeho centr umístil do sítě M.Chromý. I v dalším průběhu utkání se hrál pohledný fotbal, který určitě převyšoval úroveň IV.třídy, akce se střídaly na obou stranách. Domácím se podařilo snížit na 2:3 po rychlé akci. Naši borci hráli i nadále aktivně a F.Křivánek zvýšil svoji druhou brankou na 2:4. Závěr utkání se nám bohužel nevyšel. Ovlivnilo to hned několik faktorů,  domácí snížili v 89.min. na 3:4, a v nastaveném čase běžela 93.min. a ne jak je psáno v tisku 90.min. se podařilo přibyslavickým vyrovnat. Hned poté rozhodčí Čejka ukončil utkání. Bohužel naši hráči nezvládli psychicky závěr a nechali se vyloučit. J.Seifert po druhé žluté kartě a P.Kříž obdržel hned kartu červenou. Před utkáním by byl bod úspěchem, ale po průběhu nás ztráta mrzí. Všem hráčům je třeba za předvedený výkon poděkovat.                                                                   P.H.

Obrazek

4. kolo 3.10.2014(dohrávka) v 16:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - Sokol Martínkov "B" 4:0(2:0)

branky:  3´Heralecký Lukáš(PK), 20´Heralecký Lukáš, 51´Heralecký Lukáš, 60´Fogaš Milan

sestava: Kříž - Janoušek, Němec, Chromý, Kopeček - Vlčan Z., Svoboda(C), Fogaš, Tomek Š. - Patočka, Heralecký Lu.

střídání:

45´Jelínek P.(II) - Janoušek

63´Vlčan M. - Vlčan Z.

71´Ruibar - Heralecký Lu.

80´Fuchs - Patočka

náhradníci: Jelínek P.(II), Vlčan M., Ruibar, Fuchs

rozhodčí: Rygl Antonín

komentář:

V dohrávce 4. kola jsme nastoupili do utkání s cílem pokračovat v úspěšných výsledcích z minulých zápasů. Vše probíhalo podle plánu. Běžela 3. min. a do brejku se dostal Heralecký, a byl faulován ve velkém vápně, rozhodčí Rygl nařídil pokutový kop, který sám postižený úspěšně proměnil. I v dalším průběhu se hrálo dle našich not. Ve 20. min. opět po rychlém protiútoku zvýšil na 2:0 Heralecký. Hosté se potom častěji dostávali na naši polovinu, ale žádnou velkou brankovou možnost si nevytvořili. Pouze v 28. min. vyrazil Kříž střelu útočníka hostů před sebe a míč do bezpečí ukopl Kopeček.

Úvod II. poločasu patřil opět nám. V 51. min. dovršil svůj hattrick Heralecký. I nadále náš celek měl převahu, ale Patočkovi chybělo v zakončení více klidu. To Fogaš v 60. min. překvapil všechny, když střelou z 18 m. vsítil čtvrtou branku zápasu. Utkání se od té chvíle prakticky dohrávalo, hosté byli zcela neškodní a nám se nepodařilo přidat další branku.

K utkání přistoupili naši hráči soustředěně a za předvedený výkon jim patří dík. Velmi dobře se uvedl v našem celku Pavel Jelínek ze Starče, který je u nás na hostování. K tomuto jménu taková zajímavost, v našem celku máme tedy dvě stejná jména a jedná se o Pavla Jelínka ze Stříteže (zraněný) a Pavla Jelínka ze Starče.       P.H. 

Obrazek

3. kolo 7.9.2014 v 16:00 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - SK Blatnice "B" 6:0(5:0)

branky:  5´Heralecký Lukáš, 8´Heralecký Lukáš, 10´Heralecký Lukáš, 33´Heralecký Lukáš, 37´Heralecký Lukáš, 80´Svoboda Martin

sestava: Kříž - Kratochvíl, Němec, Linhart, Kopeček - Patočka, Trojan, Svoboda(C), Vlčan Z. - Heralecký Lu., Fogaš

střídání:

30´Tomek Š. - Vlčan Z.

59´Vlčan M. - Patočka

65´Fuchs - Heralecký Lu.

náhradníci: Tomek Š., Vlčan M., Fuchs, Příkazský

rozhodčí: Mitáš Milan

komentář:

Dnes jsme nastoupili proti opravdovému B-týmu Blatnice, jelikož A-tým hrál ve stejném čase. Podle toho také vypadal celý zápas. Od první chvíle jsme hosty přehrávali a hostující brankař nestačil lovit míč ze sítě. Hlavní slovo si vzal Lukáš Heralecký, který dostával ideální přihrávky mezi obránce a sám proti brankaři chladnokrevně zakončoval. Již po deseti minutách hry to byly 3:0 a na konci poločasu 5:0.

Ve druhém poločase se zápas už jen dohrával. Po našem zvolněném tempu hry se dostávali i hosté do náznaku šancí, ale nedokázali zakončit. Náš tým měl několik šancí, ale ujala se až technická střela k pravé tyči, kterou vyslal Martin Svoboda. V 80 minutě to tedy bylo 6:0, takto zápas i skončil.

V dnešním zápase jsme podali velmi dobrý výkon.

Příští kolo hrajeme opět na domácím hříšti s celkem Martínkov "B"

 Obrazek 

2. kolo 31.8.2014 v 16:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

Sokol Domamil - SK Slavice  0:1(0:0)

branka:  54´Linhart Jiří

žk: Svoboda Martin

sestava: Kříž - Trojan, Němec, Linhart, Kopeček - Vlčan Z., Křivánek, Chromý, Kašiar - Svoboda(C), Fogaš

střídání:

58´Patočka - Vlčan Z.

70´Tomek Š. - Trojan

72´Jelínek - Chromý

88´Fuchs - Fogaš

náhradníci: Patočka, Tomek Š., Jelínek, Fuchs

rozhodčí: Vrzal Vlastimil

komentář:

Utkání se hrálo na těžkém(podmáčeném) terénu. Zápas byl spíše o bojovnosti než o kombinaci. V první půli se hra odehrávala střídavě před naší i domácí branou. Na naší straně měl dobrou příležitost Fogaš, když nabíhal po pravé straně na domácího brankaře, kterého však nedokázal prostřelit. Druhou velkou šanci měl Kašiar, který se pěkně uvolnil ve velkém vápně, ale z úhlu nastřelil pouze boční síť. Příležitost domácích z rychlého úniku zlikvidoval perfektním zákrokem brankař Kříž. Do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhá půle měla z počátku podobný průběh. V 54. minutě zahrával Trojan přímý kop z poloviny hřiště a Linhart zády k brance, usměrnil míč hlavou do sítě, 0:1. Po vstřelené brance jsme byli nadále aktivní a očekávaný tlak domácích se nedostavil. Další šanci neproměnil Svoboda, kdy po rohovém kopu hlavičkoval nad bránu a stejně tak o chvilku později Linhart. Asi největší šanci měl Štěpán Tomek, když jeho střela šla těsně kolem levé tyče. Domácí měli jen jeden náznak šance, kdy z ostrého úhlu stříleli těsně nad naší bránu. Zápas skončil naším těsným vítězstvím 1:0.

V dnešním těžkém utkání jsme podali bojovný výkon ve všech řadách a hlavně za druhý poločas jsme si tři body zasloužili.

Příští kolo přivítáme na domácím hřišti celek Blatnice "B".

   Obrazek

1. kolo 24.8.2014 v 16:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - Družstevník Jakubov "B" 1:2(1:1)

branka:  25´Chromý Martin

žk: Linhart, Janoušek

sestava: Kříž - Janoušek, Němec, Linhart, Trojan - Křivánek, Svoboda(C), Chromý, Fuchs - Heralecký Lu., Fogaš

střídání:

45´Tomek Š. - Fuchs

70´Vlčan M. - Fogaš

85´Jelínek - Heralecký Lu.

náhradníci: Tomek Š., Vlčan M., Jelínek, Vlčan Z.

rozhodčí: Svoboda Ladislav

komentář:

Hra byla na obou stranách plná nepřesností a vázla kombinace. I přesto jsme si dokázali vytvořit několik šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Lukáš Heralecký neprostřelil hostujícího brankaře, Martin Svoboda nastřelil dalekonosnou střelou pouze břevno. Hosté podnikali nebezpečné výpady do naší obrany a vypracovali si několik standartních situací. Z jednoho takového rychlého úniku po levé straně přišel centr a osamocený Veselský nezaváhal 0:1. Z naší velké snahy se zrodilo už za šest minut po první brance vyrovnání, kdy odražený míč zapadl do hostující branky, gól byl připsán Martinu Chromému 1:1

Ve druhé půlce byl obrázek hry podobný, opět se nám nedařilo využít naše velké šance. Asi v 70. minutě byl faulován ve vápně Lukáš Heralecký. Nařízený pokutový kop zahrával Jiří Linhart, který ale nastřelil pouze levou tyč. I po této promarněné šanci jsme se snažili strhnout vítězství na svoji stranu, ovšem v 88. minutě se prosadil opět Veselský, když tvrdou střelou na zadní tyč nedal našemu brankaři šanci 1:2. Náš závěrečný pokus o srovnání stavu vyšel naprázdno. Zápas skončil naší prohrou 1:2.

V dnešním zápase nevalné úrovně měli hosté asi tři brankové šance a proměnily dvě. My měli šancí asi šest a neproměnili žádnou(naše vstřelená branka byla spíše vlastní). Lukáši Heraleckému vyschl střelecký prach, ale rozhodujícím okamžikem bylo zaváhání Linharta při pokutovém kopu.

Příští kolo zajíždíme do Domamile