horní řada zleva: Svoboda Martin, Mařan Otto, Linhart Jiří, Tomek Lukáš, Stonáček Martin, Holý Petr

dolní řada zleva: Fogaš Milan, Němec Ladislav, Bartušek Pavel, Tomek Štěpán, Zima Petr, Trojan Dušan, Linhart Roman, Janoušek Tomáš

22. kolo 17.6.2017 v 16:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - TJ Sokol Domamil 3:2(1:2)

branky:  44´Daňhel Jaroslav, 48´Daňhel Jaroslav, 89´Fogaš Milan - 11´Soukup Zdeněk, 32´Schlápota Bohumil

žk: 9´Trojan Dušan, 72´Jelínek Pavel II., 82´Stonáček Martin - 90´Šabatka Petr

sestava: Trojan - Stonáček, Němec(C), Jelínek P. II., Linhart R. - Vlčan Z., Fogaš, Mařan, Tomek Š. - Daňhel, Zíma

střídání:

46´Holý - Vlčan Z.

75´Svoboda - Tomek Š.

náhradníci: Holý, Svoboda, Janoušek, Linhart

rozhodčí: Kalina Oldřich

komentář:

V závěrečném utkání soutěže k nám přijel soupeř z Domamile. Šlo o hodně v případě, že by hosté bodovali, tak by slavili záchranu.   V úvodu utkání se hrálo mezi  šestnáctkami  a bez větší brankové šance.  Byli to však hosté, kteří udeřili v 11. minutě, se dostal za naší obranu jejich  nejlepší  snajpr  Soukup a střelou k levé tyči otevřel brankový účet.  Naše snaha  o vyrovnání  byla marná, za zmínku stojí hlavička M. Fogaše, která  po rohovém kopu, šla těsně mimo hostující  svatyni. V 32. min. padla další branka a opět do naší sítě, dlouhý aut se odrazil k útočníkovi hostů a ten si dokázal poradit 0:2.  I v dalším průběhu prvního poločasu jsme se snažili snížit, ale branka se nám podařila vsítit až v samém závěru poločasu, když hlavou skóroval J. Daňhel.

Do II. poločasu  jsme nastoupili se změnou  v brance, když se v ní objevil  P. Holý a D. Trojan zaujal místo v záloze, kde ze hry odstoupil Z. Vlčan. Jak se později  ukázalo, byl to opravdu dobrý tah. V 48. minutě bylo vyrovnáno, po centru se dostal k míči J. Daňhel  a nemýlil se 2:2. I v dalším průběhu zápasu jsme měli víc míč na svých kopačkách, ale chybělo přesné zakončení. Velkou šanci měl  Š. Tomek, dále O. Mařan, ovšem soupeřova branka byla pro nás zakletá. Hosté se po většinu času bránili, ale podnikali protiútoky a ty byly nebezpečné.  V 69. minutě se zaskvěl náš brankář, když tvrdou střelu k levé tyči vyrazil. Hosté se v závěru utkání bránili a chtěli bod, který by jim zajistil záchranu, ale přece jenom udeřilo do jejich branky. V 89. minutě to vzal vše na sebe M. Fogaš, který prošel obranou a střelou překonal brankáře hostů. Drama vrcholilo, hned z protiútoku odpískal rozhodčí Kalina přímý volný v blízkosti našeho velkého vápna. Vše se nahrnulo do šestnáctky a hostující hráč však hlavičkou nepřekonal našeho brankáře a pak se strhla velká mela, soupeř neunesl závěr zápasu a došlo k velké strkanici, kterou rozhodčí uklidnil a hned zápas ukončil.

Bylo to vydřené, ale za II. poločas  určitě zasloužené vítězství.  Po roce sice sestupujeme z III. třídy, ale ukázalo se, že s touto sestavou by se tato soutěž dala hrát.

Tak takový byl fotbalový rok 2016-2017.                                                                          P.H.

FK Opatov - SK Slavice 6:0(4:0)

branky:  7´Kabelka Ladislav, 12´Daniel Zdeněk, 24´Kabelka Ladislav, 27´Kabelka Ladislav. 73´Fortelný Jaromír, 85´Fortelný Jaromír

sestava: Trojan - Stonáček, Němec, Tomek L., Janoušek - Zima, Fogaš, Mařan, Tomek Š. - Linhart R.

rozhodčí: Fňukal Lubomír

komentář:

K zápasu jsme nastoupili pouze v deseti lidech a proti prvnímu celku tabulky jsme neměli šanci. Pochvalu zaslouží všichni hráči za bojovnost a obětavost.

​Příští kolo hrajeme poslední zápas sezony s Domamilí.

Domamil - Jakubov​ 0:4(0:2)

Podhorácko - Kouty "B" 3:0(2:0)

Litohoř - Radotice 2:1(0:1)

Myslibořice - Nové Syrovice "B" 10:0(4:0)

Přibyslavice "B"​ - Šebkovice "B" 2:2(2:0)

20. kolo 3.6.2017 v 16:30 hřiště Slavice

SK Slavice - TJ Litohoř 3:4(0:1)

branky:  55´Fogaš Milan, 63´Svoboda Martin, 65´Svoboda Martin (PK) - 26´Grün Jan, 49´Grün Jan, 77´Finda Radek, 86´Bouda David

žk: 77´Šafrata Marek, 88´Trávníček Jan

sestava: Trojan - Stonáček, Němec, Tomek L., Linhart R. - Zíma, Fogaš, Mařan, Tomek Š. - Bartušek, Svoboda(C)

střídání:

70´Linhart J. - Fogaš

86´Janoušek - Bartušek

náhradníci: Linhart J., Janoušek, Holý

rozhodčí: Kudlík Radim

komentář:

Utkání přineslo od úvodního hvizdu rozhodčího Kudlíka vyrovnaný boj mezi šestnáctkami bez brankových možností.  Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale chybělo tomu přesné zakončení. Hosté s přibývajícím časem byli přece jenom nebezpečnější a poprvé udeřili ve 26. minutě, kdy se prosadil střelou k tyči Grün.  Nic podstatného se již v prvním poločase nestalo. Hned po změně stran přišla velká hrubka naší obrany a byl to opět Grün, který zvýšil na 0:2.  Nás tato branka jako by nakopla a přišla silná desetiminutovka, kdy jsme průběh zápasu otočili. Nejprve prošel obranou jak nůž máslem Fogaš a snížil na rozdíl jedné branky, v 63. minuté vyrovnal tvrdou střelou  Svoboda a o dvě minuty později to byl opět Svoboda, který z pokutového kopu  upravil stav utkání na 3:2 v náš prospěch. Hosté zůstali na chvíli jako opaření, ale nevzdávali se. V 77. minutě bylo vyrovnáno, po chybě našeho brankáře, kdy sražená lehká střela skončila u pravé tyče. Začínalo se tedy prakticky znovu. Hosté byli v závěru nebezpečnější a také vsítili v 86. minutě čtvrtou branku a dovedli tak zápas, který byl jako na houpačce k vítězství.

Co říci k utkání – velká škoda ztraceného bodu, protože za výkon hlavně ve II. poločase si náš tým určitě zasloužil bodovat. Velká smůla, že  Fogaš nastoupil k utkání s horečkou, protože kdyby byl zdráv, tak předvedl daleko lepší výkon. Jinak je třeba vyzvednout za výkon Romana Linharta.                  P.H.

Kouty "B" - Přibyslavice "B"​ 1:2(0:1)

Radotice - Myslibořice 0:1(0:0)

Domamil - Opatov 1:3(0:1)

Jakubov - Šebkovice "B"​ 1:0(0:0)

​Nové Syrovice "B" - Podhorácko 1:2(1:0)

19. kolo 27.5.2017 v 16:30 hřiště Myslibořice

TJ Myslibořice - SK Slavice 1:1(1:0)

branky:  39´Čapoun Martin - 75´Zima Petr

žk: 40´Jelínek Pavel II., 61´Stonáček Martin, 62´Fogaš Milan

sestava: Trojan - Jelínek P. II., Němec, Tomek L., Stonáček - Zima, Fogaš, Mařan, Tomek Š. - Bartušek, Svoboda(C)

střídání:

74´Vlčan Z. - Svoboda

88´Linhart J. - Bartušek

náhradníci: Vlčan Z., Linhart J., Janoušek

rozhodčí: Vévoda Jiří

komentář:

Zápas jsme začali aktivně a vytvářeli si šance. Ve 13. minutě přestřelil jen těsně Petr Zima domácí branku a o chvilku později zkoušel Martin Svoboda přelobovat brankaře Myslibořic, ten však s vypětím všech sil dokázal míč vytěsnit mimo bránu. Hra se začala postupně vyrovnávat a ke konci poločasu už byli domácí lepším týmem a ve 39. minutě se jim po průniku naší obranou podařilo skórovat, 1:0.

​Ve druhé půli byli domácí nadále aktivnějším týmem, ale naše obrana dokázala odolávat. V 75. minutě prošel Petr Zima domácí obranou a střelou podél brankáře dokázal vyrovnat, 1:1. Ke konci zápasu se snažili hráči Myslibořic strhnout vítězství na svoji stranu. Blíže ke vstřelení branky jsme ale byli my, když měl dvě velké příležitosti Petr Zima.

​Dnes jsme podali opět velmi dobrý výkon.

​Příští kolo hrajeme doma s Litohoří.

Opatov - Jakubov 1:1(0:1)

Podhorácko - Radotice 2:4(1:1)

Litohoř - Domamil 4:0(2:0)

Přibyslavice "B"​ - Nové Syrovice "B" 9:3(3:2)

​Šebkovice "B" - Kouty "B" 4:1(2:0)

18. kolo 20.5.2017 v 16:30 hřiště Slavice

SK Slavice - FK Podhorácko 1:0(1:0)

branka:  41´Svoboda Martin

žk: 80´Barušek Pavel - 68´Šplíchal Radek

sestava: Trojan - Stonáček, Němec, Tomek L., Jelínek P. II. - Zíma, Svoboda(C), Fogaš, Tomek Š. - Bartušek, Daňhel

střídání:

77´Linhart R. - Zima

83´Vlčan Z. - Tomek Š.