Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaro 2013 - muži

15. 4. 2013

sestava-jaro-2013-web-aaa.jpg

horní řada zleva: Kopeček Petr, Bednář Petr, Svoboda Martin, Seifert Jan, Tomek Lukáš, Linhart Jiří, Murár David, Fogaš Milan, Hort Jaromír(trenér)

dolní řada zleva: Trojan Dušan, Němec Ladislav, Cícha Radek, Janoušek Tomáš, Heralecký Lukáš, Smejkal Vladimír, Kříž Pavel

chybějící hráči: Bednář Jan, Fekiač Zdeněk, Holý Petr, Chromý Martin, Juránek Jan, Křivánek Filip, Radkovský Roman, Vlčan Zdeněk

Obrazek

10. kolo 9.6.2013 v 16:30 hřiště Svatoslav

(mistrovské utkání)

FC Svatoslav - SK Slavice 3:2(1:2)

branky: 30´Murár David, 41´Heralecký Lukáš

žk: Linhart

sestava: Linhart - Janoušek, Svoboda(C), Chromý, Smejkal - Tomek L., Štěpánek, Bednář P., Seifert - Heralecký Lu., Murár

střídání:

65´Kopeček - Janoušek

80´Radkovský - Seifert

85´Bednář J. - Heralecký Lu.

rozhodčí: Vévoda

komentář:

Do zápasu jsme nastoupili oslabeni o čtyři hráče základní sestavy(Cícha, Fogaš, Němec a Trojan). Domácí se od začátku tlačili do útoku, ale nedokázali využít své šance. A tak první branka padla na druhé straně, když se po rohu hlavou trefil Murár 0:1. Po slalomu Heraleckého v 41. minutě to bylo už 0:2. Domácí dokázali bohužel těsně před koncem poločasu korigovat na 1:2, když se prosadili po centru z bezprostřední blízkosti branky.
Ve druhé půli nás domácí ještě více zatlačili a nám postupně docházeli síly a nestačili jsme tempu hry. I přesto měl velikou šanci Petr Bednář, který netrefil hlavou prázdnou branku. Po té už skórovali domácí, v 72. minutě srovnali po standartní situaci hlavou 2:2 a v 79. minutě strhli vedení na svoji stranu, když střelu z velkého vápna Linhart jen vyrazil k domácímu hráči, který míč  uklidil do brány 3:2.
V tomto zápase jsme nepodali, vzhledem k improvizované sestavě, až tak špatný výkon, škoda jen druhé půlky, kdy někteří hráči už nestačili tempu hry. Přínosem je určitě návrat do sestavy Marka Štěpánka, který se zotavil po komplikovaném zranění.
 

tabulka-10.-kolo-jaro-2013.jpg

Obrazek

18. kolo 1.6.2013 v 16:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - TJ Sokol Heraltice 2:4(0:3)

branky: 65´Tomek Lukáš, Bednář Petr

žk: Trojan, Smejkal

sestava: Holý - Janoušek, Němec, Linhart, Smejkal - Trojan, Svobod(C), Chromý, Fogaš - Bednář P., Murár

střídání:

45´Tomek L. - Trojan

náhradníci: Tomek L.

rozhodčí: Neuman

komentář:

Z počátku zápasu byla hra vyrovnaná a šance byly na obou stranách. Nastřelily jsme tyč a břevno, šanci měl Bednář, ale přestřelil bránu. Tento obrázek hry se ale rychle změnilo, bojovnější a důráznější hráči Heraltic převzaly otěže zápasu. Postupně jsme do poločasu obdržely tři branky, které pramenily z naší pasivní hry.
Ve druhé půlce byl obrázek hry stejný a hosté přidali čtvrtý gól. Až v 65. minutě se nám podařilo prosadit , když vstřelil branku Lukáš Tomek 1:4. Od této doby se naše hra zlepšila a snažili jsme se  s tímto zápasem ještě něco udělat. Z naší snahy vzešla, ale už jen jedna branka, kdy prostřelil hostujícího brankaře Petr Bednář 2:4.
K dnešnímu zápasu přistoupili všichni hráči velmi vlažně, bez pohybu a bojovnosti. Hlavně v první půli byla naše hra velmi pasivní a jen díky brankaři Holému nebylo skóre ještě horší.
Příští zápas hrajeme s celkem Svatoslav.

tabulka-18.-kolo-jaro-2013.jpg

Obrazek

17. kolo 26.5.2013 v 16:30 hřiště Police

(mistrovské utkání)

FC Police - SK Slavice 2:4(1:2)

branky: 5´Cícha Radek, 22´Cícha Radek, 48´Cícha Radek, 56´Cícha Radek

žk: Cícha, Smejkal

sestava: Trojan - Janoušek, Němec, Linhart, Smejkal - Vlčan Z., Cícha, Svoboda(C), Chromý - Heralecký Lu., Bednář P.

rozhodčí: Vala

komentář:

Další utkání jsme zajížděli na hřiště Police. K tomuto utkání jsme přicestovali jen v 11 lidech a to musel ještě do branky Dušan Trojan. Utkání se pro nás začalo dobře, už v 5 minutě vystřelil z poza velkého vápna Cícha a jeho střela zapadla přesně k pravé tyči 0:1. Domácí se tlačili k vyrovnání a hrozili hlavně z nakopávaných míčů do velkého vápna. Ve 22. minutě jsme zahrávali po faulu na Heraleckého přímý kop a sražený míč doklepl do brány Cícha 0:2. Po této brance nás domácí zatlačili a po nastřeleném břevnu a tyči jsme nakonec dostali branku z nenápadné střeli, kterou si brankař Trojan srazil do brány. 1:2.
Ve druhé půlce jsme srazili domácí tlak hned v úvodu. Po levé straně utekl Svoboda nacentroval ideálně Cíchovi a ten v poklidu zavěsil 1:3. Asi o 10 minut později sebral míč na středu hřiště Cícha a křížnou střelou dal svou čtvrtou branku v zápase 1:4. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat a zatlačili nás do obrany, z které vytěžili branku na 2:4. Poté jsme si zápas pohlídali a dovedli ho do vítězného konce.
V dnešním zápase rozhodla naše bojovnost a především stoprocentní produktivita našeho elitního střelce Radka Cíchy.
Příští zápas hrajeme doma proti celku Heraltic.

tabulka-17.-kolo-jaro-2013.jpg

Obrazek

16. kolo 19.5.2013 v 16:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - TJ Štěměchy 5:1(2:1)

branky: 3´Cícha Radek, 21´Svoboda Martin, 55´Svoboda Martin(PK), 62´Fogaš Milan, 88´Svoboda Martin

sestava: Holý - Janoušek, Němec, Linhart, Smejkal - Trojan, Cícha, Chromý, Fogaš - Bednář P., Svoboda Martin(C)

střídání:

52´Murár - Trojan

70´Vlčan Z. - Janoušek

náhradníci: Murár, Vlčan Z.

rozhodčí: Ošmera

komentář:

V dalším kole jarní části soutěže jsme přivítali na našem hřišti celek ze Štěměch, kterému jsme měli vracet podzimní porážku. Úvod nám vyšel nad očekávání. Běžela 3.minuta a měnil se brankový stav. Radek Cícha otevřel skóre zápasu. V dalším průběhu I.poločasu se hra vyrovnala, ale další branky se diváci dočkali opět v síti hostů a to v 21.minutě, kdy poprvé v zápase skóroval Martin Svoboda 2:0. Po této brance měl nastat klid v našich řadách, ale opak byl pravdou. Hosté přidali a stále častěji zaměstnávali naši obranu. Velkou možnost měli v 38.min. kdy z brankové čáry vyhlavičkoval již překonaného brankáře Němec. Přišla 42.min. a hosté se dočkali. Po chybě v obraně snížil Tkaný. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 2:1. Hra v prvním poločase byla z naší strany špatná a tak jsme po změně stran vstoupili s odhodláním dát míč více na zem a zkvalitnit hru, což se určitě podařilo. V 55.min. dostal míč za hostující obranu Petr Bednář a ocitl se sám před brankářem, ale byl faulován ve velkém čtverci a byla z toho penalta, míč si postavil na značku pokutového kopu Martin Svoboda a s přehledem ji proměnil 3:1. Snaha hostů o snížení byla marná. Jejich velkou možnost ke snížení nedovolil brankář Holý, který výborně zasáhl proti hostujícímu kapitánovi, když vyrazil střelu z malého vápna. Naopak Milan Fogaš vsítil čtvrtou branku a hosté rezignovali a jen nadávali rozhodčímu. V samotném závěru to byl opět Martin Svoboda, který šel sám na brankáře hostů a zakončil únik svoji třetí brankou v zápase a stanovil výsledek zápasu na 5:1. Zasloužené vítězství našeho celku a hlavně zlepšenou hrou ve II. půli jsme získali další tři body do tabulky.     
Petr Holý

tabulka-16.-kolo-jaro-2013.jpg

Obrazek

15. kolo 5.5.2013 v 16:30 hřiště Domamil

(mistrovské utkání)

Sokol Domamil - SK Slavice 3:1(3:0)

branky: 61´Svoboda M.(PK)

žk: Smejkal

sestava: Linhart - Janoušek, Němec, Tomek L., Smejkal - Trojan, Cícha, Svoboda(C), Chromý - Heralecký Lu., Bednář P.

střídání:

62´Seifert - Trojan

77´Murár - Heralecký Lu.

náhradníci: Seifert, Murár

rozhodčí: Ján

komentář:

Zápas začal naší aktivní hrou, která však byla zmrazena už ve druhé minutě po chybě našeho stopera 1:0. V 8. minutě přišla chyba našeho "brankaře" Linharta a střela z velké vzdálenosti zapadla za jeho záda 2:0. I po této studené sprše jsme se snažili o aktivní hru, ale nedařilo se nám proměňovat ani vyložené šance. V 33. minutě přišlo další zaváhání našeho brankaře, který na kluzkém terénu nezkrotil střelu z velké dálky 3:0.
Ve druhé půlce si domácí výsledek pohlídali a nám se podařilo jen korigovat výsledek v 61. minutě, kdy proměnil pokutový kop Svoboda, který byl nařízený za stažení Bednáře.
Dnes jsme rozhodně nebyli horším týmem, ale svými hrubkami jsme nabídli domácím snadné vítězství.
Příští utkání hrajeme na domácím hřišti proti celku Štěměchy.

tabulka-15.-kolo-jaro-2013.jpg

Obrazek

14. kolo 5.5.2013 v 16:30 hřiště Blatnice

(mistrovské utkání)

SK Blatnice "B" - SK Slavice 1:3(1:2)

branky: 16´Cícha R., 31´Chromý M., 71´Svoboda M.

žk: Chtomý, Bednář P., Cícha, Svoboda

sestava: Linhart - Janoušek, Němec, Tomek L., Smejkal - Trojan, Cícha, Chromý, Fogaš - Svoboda (C), Bednář P.

střídání:

82´Murár - Svoboda

89´Vlčan Z. - Trojan

náhradníci: Murár, Vlčan Z., Kopeček

rozhodčí: Vrtal

komentář:

V Blatnici se hrálo na velmi dobrém terénu a to naší hře vyhovovalo. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Domácí proměnili hned svoji první šanci, kdy si mezi obránce naběhl domácí hráč a střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre 1:0. Hned vzápětí měli domácí velkou příležitost, ale útočník domácích neprostřelil našeho brankaře. Po této šanci jsme se začali tlačit ještě více do útoku a brzy jsme srovnali. Do volného prostoru si naběhl Cícha a na bližší tyč prostřelil domácího brankaře 1:1. I nadále jsme byli aktivní a vytvářeli si šance. Bednář ve vápně ideálně nezpracoval, Svobodovi v rozhodující chvíli skočil míč. V 31. minutě po pěkné kombinaci vsítil na bližší tyč náš druhý gól Chromý 1:2. V závěru poločasu zahrávali domácí přímý kop, který se nám podařilo se štěstím zlikvidovat.
Ve druhém poločase nás domácí zatlačili, ale jejich hra se odehrávala jen po velké vápno a bez střel na bránu. Jednu větší příležitost měli, když se uvolnil hráč na levé straně a jeho centr prošel přes naše malé vápno až do autu. Tento tlak domácích jsme utnuli v 71. minutě. Po pěkné akci Bednáře a Svobody, se posledně jmenovaný prosadil sám proti domácímu brankaři 1:3. Od této branky se obraz hry změnil a my jsme si  výsledek v klidu pohlídali.
Za dnešní zápas zaslouží pochvalu všichni hráči, zápas byl odehrán s velkým nasazením, dařila se nám kombinace a obrana hrála spolehlivě.
Příští utkání hrajeme opět venku a to v Domamili.

tabulka-14.-kolo-jaro-2013.jpg

Obrazek

13. kolo 28.4.2013 v 16:00 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - SK Nové Syrovice "B" 4:0(2:0)

branky: 2´Bednář P., 36´Fogaš, 72´Svoboda, 89´Bednář P.

žk: Heralecký Lu., Cícha

sestava: Kříž - Janoušek, Němec, Tomek L., Smejkal - Chromý, Cícha, Svoboda(C), Fogaš - Heralecký Lu., Bednář P.

střídání:

50´Trojan - Heralecký Lu.

76´Seifert - Fogaš

83´Vlčan Z. - Tomek L.

náhradníci: Trojan, Seifert, Vlčan Z., Kopeček

rozhodčí: Tormová

komentář:

Další domácí utkání jsme nastoupili proti celku Nové Syrovice "B".
Na začátku je nutné napsat, že "A" tým hostů hrál ve stejném termínu a tak jsme oproti podzimu konečně nastoupili proti skutečnému "B" týmu. Na hře to bylo vidět a hned od začátku jsme se tlačili do útoku. Už ve 2. minutě dostal nahrávku do vápna Bednář, pohotově si míč zpracoval citlivou částí spodní partije svého těla a zavěsil 1:0. Po této brance přišlo spoustu našich neproměněných šancí. V 8. minutě to byl Heralecký, v 10. minutě Cícha, ve 13. minutě nastřelil Svoboda tyč atd. Ve 36.minutě vstřelil druhou branku po akci ve vápně aktivně hrající Fogaš 2:0, Hosté měli v první půli jednu šanci, kdy tvrdou střelu z úhlu vyrazil brankař Kříž. Ještě před touto šanci nastřelil Svoboda břevno, kdy se míč odrazil od brankové čáry.
Na začátku druhé půle měli nejprve velkou šanci hosté, kdy se míč odražel několikrát z naší brankové čáry. Hned z následné akce nastřelil Heralecký opět břevno. Asi v 50. minutě šel Lukáš Heralecký do hlavičkového souboje a při dopadu na zem si nešťastně zranil pravou ruku a musel střídat. Od této doby se naše hra začala rozpadat a byla plná nepřesností. Hosté se snažili s výsledkem něco udělat, ale jejich šance vyzněly naprázdno. V 72. minutě vstřelil třetí branku Svoboda po pěkné akci našeho útoku 3:0 a v 89. minutě přidal svou druhou trefu v zápase Bednář 4:0. Zápas skončil naším zaslouženým vítězstvím. Stínem zápasu je zranění Heraleckého, které se ukázalo jako vážnější a vyžádá si delší léčbu.
Příští utkání zajíždíme do Blatnice.
tabulka-13.-kolo-jaro-2013.jpg
Obrazek

12. kolo 21.4.2013 v 16:00hřiště Stařeč

(mistrovské utkání)

Stařeč "B" - SK Slavice  4:0(3:0)

žk: Bednář P.

sestava: Holý - Janoušek, Němec, Tomek L., Smejkal - Trojan, Cícha, Chromý, Fogaš - Svoboda(C), Bednář P.

střídání:

57´Kopeček - Janoušek

75´Vlčan Z. - Trojan

náhradníci: Kopeček, Vlčan Z., Murár

rozhodčí: Kubíček

komentář:

Dnešní komentář sepsal Petr Holý.
 K dalšímu utkání zajížděl náš tým na horkou půdu do Starče s tamním B mužstvem. Tyto utkání bývají brány jako derby a to již z jednoho důvodu, že u nás hrají tři hráči, kteří jsou na hostování právě ze Starče. Jak je vidět ze sestavy chyběl brankář Kříž, útočník Heralecký a nemocný Linhart. Od úvodního hvizdu mladého rozhodčího Kubíčka se hrálo především na polovině domácích. A přišly i možnosti .  Dobrou příležitost měl Janoušek a snad ještě větší Cícha, který hlavou netrefil odkrytou branku domácích. Zde si můžeme jen povzdychnout nad tím, že se skóre neměnilo. Došlo i k jedné situaci, kterou silně ovlivnil rozhodčí. Bylo to asi v 10.min. kdy zapískal faul ve velkém čtverci domácích, bylo zjevné, že byl faulován náš hráč Fogaš. Jasný faul na pokutový kop, ale rozhodčí zcela nesmyslně to otočil prý, za držení dresu našeho hráče. Závěr I.poločasu nám však vůbec nevyšel a naše převaha vyzněla jako propadák. V rozmezí  osmi minut jsme obdrželi tři branky, 35.min, 38.min. a 43.min a bylo prakticky po zápase. S odhodláním nepokazit zápas více vstoupili naši borci do druhé půle. To se nám vcelku podařilo. V 80.min. domácí vsítili čtvrtou branku a tak uzavřeli brankový poměr zápasu. Naše snaha vsítit alespoň čestný gól se nepodařila. Každý kdo si přečte výsledek tohoto utkání řekne, co Ti Slavičáci hráli to byl nářez, ale ono to tak nebylo. Naše převaha hlavně v prvním poločase byla zjevná, ale na krásu se nehraje. Ještě slovo k rozhodčímu, ten bohužel byl slaboučký. Třeba bychom penaltu nedali, ale to je kdyby. Zápas se mohl vyvíjet zcela jinak. Je třeba uznat, že domácí byli fotbalovější a hlavně důraznější a k výsledku je třeba jim poblahopřát.

tabulka-12.-kolo-jaro-2013.jpg

Obrazek

11. kolo 14.4.2013 v 15:30 hřiště Slavice

(mistrovské utkání)

SK Slavice - SK Lesonice "B" 6:2(2:0)

branky: 16´Tomek L., 44´Cícha, 67´Heralecký Lu., 70´Bednář P., 76´Cícha, 89´Fogaš

žk: Smejkal, Janoušek

sestava: Kříž - Janoušek, Němec, Tomek L., Smejkal - Trojan, Cícha, Svoboda(C), Linhart - Heralecký Lu., Bednář P.

střídání:

57´Fogaš - Smejkal

71´Murár - Heralecký Lu.

84´Kopeček - Linhart

náhradníci: Fogaš, Murár, Kopeček, Seifert, Vlčan Z.

rozhodčí: Coufal

komentář:

Dnešní komentář sepsal Petr Holý.
Konečně nastalo fotbalové jaro. K prvnímu mistrovskému utkání nastoupilo naše mužstvo proti soupeři, který uzavírá tabulku. Na hřiště chyběl Martin Chromý, kterého trápí nachlazení. Od úvodního hvizdu rozhodčího Coufala jsme se snažili o překonání obrany hostů. V 16. min. překonal brankáře Lesonic Lukáš Tomek. V dalším průběhu přišly šance, ale na ukazateli byl stále stav 1:0. Hosté se do hry dostali většinou po našich chybách, ale žádnou nevyužili. Jejich možnosti  pochytal brankář Kříž. Ve 44. min. zahrával Svoboda rohový kop, který zakončoval Linhart a odražený míč vrátil do sítě Cícha 2:0. Po změně stran byla z naší strany snaha o změnu skóre, ale dlouho se tak nestalo. Hosté podnikali rychlé protiútoky, ale také bez brankového efektu.  V 67. min. po rychlém brejku zvýšil na 3:0 Heralecký. V 70. min. upravil brankový poměr na 4:0 Bednář, tvrdou střelou k pravé tyči. Hosté se nevzdali a během tří minut snížili na 4:2. Jejich branky vsítil v 72. a 75. min. Konstanz. Naše odpověď však přišla hned v minutě 76, kdy krásnou akci zakončil svoji slabší levou nohou Cícha. V úplném závěru se prosadil střídající Fogaš, který tak uzavřel stav na konečných 6:2. Co dodat k zápasu, který skončil přesvědčivým výsledkem. Bylo znát na hráčích, že se jedná o první mistrovské utkání a některým míč občas překážel, i když na to měl vliv i nerovný terén.